חזון האיגוד

 חזון איגוד נהגי המוניות הארצי

האיגוד שואף שענף המוניות יוסדר סוף-סוף, לאחר עשרות שנים בהם נהגי המוניות
אינם מקבלים את היחס והטיפול שלו הם זכאים, שתימצא אוזן קשבת לענף זה, בקרב חוגי הממשלה והשלטון.

אנו שואפים לכך שתהיה חקיקה מחייבת, אשר תחייב שכל נהגי המוניות יהיו חברים רשומים באיגוד המוניות, כתנאי לעבודה במקצוע זה, כדוגמת לשכת עורכי הדין שרק מי שחבר בה יכול לשמש כעורך דין.

אנו שואפים כי נהגי המוניות יעבדו במסגרת של תחנות מסודרות, באופן שישפר משמעותית את השירות לכלל הציבור ולתיירים, ולגרום לכך שתופעת הנהגים ה"חאפרים" תיעלם מהנוף.

אנו שואפים להיות גוף בעל עוצמה כלכלית שתאפשר לכלל חברינו ליהנות מדלק מוזל, חלפים וצמיגים מוזלים, ביטוחים מוזלים, הסדרי מוסכים מוזלים וכו' ובכך להקטין את ההוצאות ולהגדיל את הרווח.

אנו שואפים כי לנהגי המוניות תהיה פנסיה מכובדת שתאפשר להם לפרוש לגמלאות בגיל בו הם יוכלו עדיין ליהנות משארית חייהם, בגיל 67, ולא ליפול לנטל על משפחותיהם לעת זיקנה.

אנו שואפים שרישיון הפעלת המונית יהווה חלק מכובד מהפנסיה של נהג המונית , ולא כפי שהמצב כיום שלרישיון ההפעלה כמעט אין ערך.

אנו שואפים לכך שכל ההסעות בשכר יעברו דרך ענף המוניות, שהוא הגוף היחיד אשר יש לו היתר להסיע נוסעים בשכר, ומעסיק נהגים מקצועיים שעברו את ההכשרה המתאימה להסיע נוסעים וילדים.

אנו שואפים לכך שנהגי המוניות יהפכו לחוד החנית במלחמה בתאונות הדרכים, שיהיו מופת למתן שירות אדיב לציבור.

אנו שואפים לכך שביטחונם האישי של נהגי המוניות יעמוד גם הוא בראש סדר העדיפויות של הממשלה שכן דמם של נהגי המוניות אינו הפקר, ולצערנו מניסיון העבר למדנו כי נהגי המוניות הפכו לקורבן וטרף קל לכל מיני סוגי עבריינים וטרוריסטים .

אנו מאמינים כי חזון זה הוא בר- ביצוע , ועם מעט רצון טוב ומאמץ נזכה כולנו להגשימו ולהחזיר את הכבוד, הפרנסה והפנסיה לנהגי המוניות.


בכבוד רב

יהודה בר- אור, יו"ר איגוד נהגי המוניות הארצי

 
 

מאיר דורני: 054-3903333
גולדי: 03-5502611